Het exacte programma van het EK 2020 is bekend

EK 2020

De naam is onveranderd, maar het gaat een jaar later toch echt van start: het EK 2020. Zoals bekend is het toernooi uitgesteld vanwege de coronapandemie. 24 landen zullen meedoen aan het EK, wat in twaalf verschillende steden worden gespeeld. Het exacte programma is bekend!

Groepsindeling

  • Groep A: Italië, Zwitserland, Turkije, Wales
  • Groep B: België, Denemarken, Finland, Rusland
  • Groep C: Oostenrijk, Nederland, Noord-Macedonië, Oekraïne
  • Groep D: Kroatië, Tsjechië, Engeland, Schotland
  • Groep E: Polen, Slowakije, Spanje, Zweden
  • Groep F: Frankrijk, Duitsland, Hongarije, Portugal
Het artikel gaat verder na deze advertentie

Programma

Groep A:
  • Vrijdag 11 juni: Turkije – Italië
  • Zaterdag 12 juni: Wales vs Zwitserland
  • Woensdag 16 juni: Turkije vs Wales
  • Woensdag 16 juni: Italië – Zwitserland
  • Zondag 20 juni: Italië – Wales
  • Zondag 20 juni: Zwitserland – Turkije
Groep B:
  • Zaterdag 12 juni: Denemarken – Finland
  • Zaterdag 12 juni: België – Rusland
  • Woensdag 16 juni: Finland – Rusland
  • Donderdag 17 juni: Denemarken – België
  • Maandag 21 juni: Finland vs België
  • Maandag 21 juni: Rusland – Denemarken
Groep C:
  • Zondag 13 juni: Oostenrijk – Noord-Macedonië
  • Zondag 13 juni: Nederland – Oekraïne
  • Donderdag 17 juni: Oekraïne – Noord-Macedonië
  • Donderdag 17 juni: Nederland vs Oostenrijk
  • Maandag 21 juni: Oekraïne – Oostenrijk
  • Maandag 21 juni: Noord-Macedonië – Nederland
Groep D:
  • Zondag 13 juni: Engeland – Kroatië
  • Maandag 14 juni: Schotland – Tsjechië
  • Vrijdag 18 juni: Kroatië – Tsjechië
  • Vrijdag 18 juni: Engeland vs Schotland
  • Dinsdag 22 juni: Tsjechië – Engeland
  • Dinsdag 22 juni: Kroatië vs Schotland
Groep E:
  • Maandag 14 juni: Polen – Slowakije
  • Maandag 14 juni: Spanje – Zweden
  • Vrijdag 18 juni: Zweden – Slowakije
  • Zaterdag 19 juni: Spanje – Polen
  • Woensdag 23 juni: Zweden – Polen
  • Woensdag 23 juni: Slowakije – Spanje

Groep F:
  • Dinsdag 15 juni: Hongarije – Portugal
  • Dinsdag 15 juni: Frankrijk – Duitsland
  • Zaterdag 19 juni: Hongarije – Frankrijk
  • Zaterdag 19 juni: Portugal – Duitsland
  • Woensdag 23 juni: Duitsland – Hongarije
  • Woensdag 23 juni: Portugal – Frankrijk
Achtste finales:
  • Zaterdag 26 juni: 2A vs 2B (Wedstrijd 1)
  • Zaterdag 26 juni: 1A vs 2C (Wedstrijd 2)
  • Zondag 27 juni: 1C vs 3D / E / F (Wedstrijd 3)
  • Zondag 27 juni: 1B vs 3A / D / E / F (Wedstrijd 4)
  • Maandag 28 juni: 2D vs 2E (Wedstrijd 5)
  • Maandag 28 juni: 1F vs 3A / B / C (Wedstrijd 6)
  • Dinsdag 29 juni: 1D vs 2F (Wedstrijd 7)
  • Dinsdag 29 juni: 1E vs 3A / B / C / D (Wedstrijd 8)
Kwartfinale:
  • Vrijdag 2 juli: Game 6-winnaar versus Game 5-winnaar
  • Vrijdag 2 juli: Game 4-winnaar versus Game 2-winnaar
  • Zaterdag 3 juli: Game 3-winnaar versus Game 1-winnaar
  • Zaterdag 3 juli: Game 8-winnaar versus Game 7-winnaar
Halve finale:
  • Dinsdag 6 juli: QF2-winnaar versus QF1-winnaar
  • Woensdag 7 juli: QF4-winnaar versus QF3-winnaar
Finale:
  • Zondag 11 juli

Welke stadions zullen worden gebruikt?


Zoals het er nu uitziet, wordt het toernooi gespeeld in 12 gaststeden in Europa. Dit wordt mogelijk worden gewijzigd, afhankelijk van de toestand van de wereldwijde pandemie.

Vanaf de halve finale zal het toernooi op Wembley afspelen, waarbij de laatste drie wedstrijden van het toernooi plaatsvinden in het nationale stadion van Engeland.

  • Johan Cruijff ArenA, Amsterdam
  • Olympisch Stadion, Baku
  • Estadio de San Mames, Bilbao
  • National Arena, Boekarest
  • Puskas Arena, Boedapest
  • Parken Stadium, Kopenhagen
  • Dublin Arena, Dublin
  • Hampden Park, Glasgow
  • Wembley Stadium, Londen
  • Fußball Arena Munchen, München
  • Stadio Olimpico, Rome
  • St Petersburg Stadium, Sint-Petersburg

‘Zo wint Oranje het EK!’



Total
0
Share